News Update :
Home » , , » Tip na výlet do hôr: Prejdite sa v oblakoch

Tip na výlet do hôr: Prejdite sa v oblakoch

Penulis : Unknown on piatok 4. marca 2016 | 12:23

Na Dolnej Morave je to možné vďaka novootvorenej atrakcii.

V obci Dolní Morava otvorili v decembri 55 metrov vysokú vyhliadku, ktorá nesie výstižný názov „Stezka v oblacích“. Stavba stojí na skalnom hrebeni v masíve hory Slamník vo výške 1116 metrov nad morom, takže návštevníkom poskytuje jedinečné výhľady na prírodu.
Drevenú stavbu, ktorú navrhol známy brnenský architekt a vysokoškolský pedagóg Zdeněk Fránek, má návštevníkov nielen zabaviť, ale i vzdelávať. Turisti môžu na nej zažiť jedinečný pocit pobytu vo výške. Zrejme aj preto má stavba svojím tvarom pripomínať let nočného motýľa. Kto by sa chcel dozvedieť viac, pripravené sú informačné tabule s detailmi o samotnej stavbe, ale i o lokalite, v ktorej sa unikátna „Stezka v oblacích“ nachádza – o Králickom Snežníku.

Návštevníci nemusia ísť na vrchol chodníka a späť len jednou trasou. Vežu totiž tvorí nepravidelná špirála, v ktorej sa cestičky navzájom prepletajú.  Na presunutie z jedného poschodia do druhého je možné využiť tiež pavúčiu sieť. Tí odvážnejší si môžu cestu dolu skrátiť vďaka 101metrov dlhému nerezovému tobogánu s okienkami, ktorý vás bezpečne privedie až k samotnému úpätiu rozhľadne. Pre tých, ktorí hľadajú skôr odpočinok, je pripravená relaxačná sieť.

Celý chodník je bezbariérový, vďaka čomu si túto atrakciu môžu vyskúšať všetky vekové kategórie. Vyhliadka bude otvorená celoročne, v zimnej sezóne od 10:00 do 16:00.

Tip na zimný výlet: Areál na Dolnej Morave však ponúka oveľa viac. Okrem prechádzky v oblakoch si v zime môžete na miestnych upravovaných zjazdovkách dobre zalyžovať, vyskúšať bobovú alebo sánkarskú dráhu.
Share this article :

Zverejnenie komentára

Používa službu Blogger.
 
Design Template by panjz-online | Support by creating website | Powered by Blogger