News Update :
Home » , » Zámok Esterházy vo Fertőde

Zámok Esterházy vo Fertőde

Penulis : Natura Medicatrix on sobota 13. februára 2016 | 11:04

Mária Terézia tu už bola, a Vy? „Madarský Versailles", ktorý sa nachádza pri západnej hranici Maďarska hostil v minulých storočiach, medzi inými, takých prominentných hostí ako Mária Terézia či Joseph Haydn.
„To čo si môže dovoliť cisár, môžem si dovoliť aj ja" - v znamení tejto vety bol postavený v 18.storočí najväčší a najprepychovejší barokovo-rokový zámok v našej vlasti. Vybudovanie zámku Esterházy a jeho obdobie najväčšieho rozkvetu sa viaže k menu kniežaťa  Esterházy „Fényes" Miklósa.
Komplex budov zámku v dnešných dňoch znovu nadobudol svoju pôvodnú nádheru, hlavná budova zámku, Anglický park, Severný park/člen Marchand/ a Rozárium čakajú návštevníkov v pôvodnej kráse, ponúkajú hosťom turistické ale i kultúrne zážitky.
Zámok –Esterházy nie je len jedným z najkrajších, barokových umeleckých pamiatok v Európe, ale zohráva významné miesto aj hľadiska hudobnej kultúry. Zámocký komplex aj v roku 2016 očakáva milovníkov hudby s takmer 100 učinkujúcími a 50 koncertmi v rámci viac ako pol roka trvajúceho festivalu Eszterházi Vigasságok.

Share this article :

Zverejnenie komentára

Používa službu Blogger.
 
Design Template by panjz-online | Support by creating website | Powered by Blogger