News Update :
Home » , , , » Rock for People Europe

Rock for People Europe

Penulis : Unknown on piatok 5. júna 2015 | 13:14

Začiatkom júla ponúkne multižánrový festival v Plzni pestré európske hudobné menu, ale i množstvo sprievodného programu. A to všetko s príchuťou nenapodobiteľnej atmosféry industriálneho prostredia. Rock for People Europe sa uskutoční ako súčasť projektu Plzeň - Európske hlavné mesto kultúry 2015.
 
Multižánrový festival Rock for People nie je žiadnou novinkou, v Hradci Králové sa koná už jeho 21. ročník. V tomto roku si však môžu všetci fanúšikovia vychutnať aj jeho druhú edíciu – prvý ročník plzenského festivalu Rock for People Europe, ktorý sa koná od 3. do 5. júla 2015. A keďže je tento rok Plzeň Európskym hlavným mestom kultúry, aj plzenský festival bude viac európsky. Návštevníkom ponúkne prepojenie so zaujímavými projektmi spojenými s predsedníctvom. Z každého štátu z európskej dvadsaťosmičky sa predstaví minimálne jedna ochutnávka. Naplánovaný je bohatý hudobný aj sprievodný program, ktorý má takmer 100 položiek.

Výnimočné bude tiež miesto konania – festival bude umiestnený do zrekonštruovaných priestorov bývalej vozovne dopravných podnikov na Cukrovarskej ulici – v súčasnosti Kreatívna zóna DEPO2015. Dizajnový areál ponúkne unikátnu atmosféru industriálnych priestorov. K dispozícii bude jeden veľký vonkajší stage a dva vnútorné.

Headlinerom plzenského festivalu je známa britská skupina Motörhead. Očakáva sa, že návštevníci budú mať jedinečnú príležitosť vypočuť si premiérovo aj niektoré novinky z aktuálneho albumu, na ktorom títo rock'n'rolloví priekopníci práve pracujú a mal by vyjsť na jeseň. Ďalším ťahákom bude skupina Parov Stelar, ktorá príde z Rakúska, aby potešila fanúšikov elektroswingu. Ohlásení sú aj zástupcovia britskej hudobnej scény – Modestep, ktorí vo svojej tvorbe kombinujú rock s dubstepom a drum’n’bassom. Účasť potvrdili nestarnúci Guano Apes z Nemecka, gitarista a skladateľ Fink, hitmakeri The Ting Tings či muzikant a spevák Peter Doherty.

Na Rock for People Europe nebudú chýbať ani zástupcovia českej hudobnej scény. Tešiť sa môžete na Vojtu Dyka s B-Side Band, Vladimira 518 či Skyline. Svoje zastúpenie budú mať tiež plzenské kapely, ktoré reagovali na výzvu usporiadateľov festivalu, tzv. bitky o Plzeň.

Nezabudlo sa ani na sprievodný program v podobe workshopov, výstav, outdoorových aktivít či kinokaviarne. A pre návštevníkov festivalu je pripravené aj malé prekvapenie – vďaka partnerovi akcie spoločnosti Plzeň 2015 dostanú voľný vstup na práve prebiehajúce výstavy v DEPO2015.
 
Kudy z nudy Pridajte sa na Facebook
Share this article :

Zverejnenie komentára

Používa službu Blogger.
 
Design Template by panjz-online | Support by creating website | Powered by Blogger